autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Auto sludinājumi dalder.lv

Jaunas automašīnas iegāde var radīt ne mazums stresa, jo bieži vien dzīves pieredze apstiprinājusi, ka pārdevējam uz vārda nevar ticēt. Pircēja rīcībā ne vienmēr ir nepieciešamās zināšanas un instrumenti, lai neuzķertos uz krāpnieciskiem sludinājumiem. Pārliecināšanās par tādiem parametriem kā tehniskais stāvoklis un patiesais nobraukums ir tikai daži no aspektiem, kurus nevajadzētu atstāt bez ievērības.

Sadarbībā ar portāla dalder.lv auto sludinājumi, piedāvājam vadlīnijas, kurām sekojot, lietota vai mazlietota auto iegāde kļūs par daudz apzinātāku un drošāku pirkumu. Vērtējot auto tikai pēc markas, izcelsmes valsts vai vizuālās pievilcības faktoriem, nesanāk nekas vairāk kā kaķis maisā. Dažkārt tirgū tiek piedāvātas mašīnas, kas saliktas kopā no vairākiem avarējušiem spēkratiem – tad tālāk par 10 km aizbraukt arī nesanāks.

Lai vecās automašīnas nomaiņa uz jaunu vai pirmās automašīnas iegāde neizvērstos pasākumā, pēc kura jākož pirkstos, domājot, kā salabot savu izredzēto lūzni, vērts ieklausīties auto ekspertu padomos. Tāpat arī šo procesu būtiski atvieglot var tādas modernas sludinājumu platformas kā dalder.lv, kas piedāvā gan pircējam, gan pārdevējam inovatīvus risinājumus, lai uzlabotu darījumu drošību.

Kāpēc nepieciešama auto diagnostika?

Jāpatur prātā, ka pārdevēja interesēs, pirmkārt, ir pārdot automašīnu. Tas nereti nozīmē, ka automašīnas trūkumi vai neglaimojošas detaļas var netikt pieminētas. Piemēram, pēc 2013. gada plūdiem Vācijā Latvijas auto tirgū ienāca jauns automašīnu pieplūdums, pircējiem tos pasniedzot kā labus lietotus auto no Vācijas. Fakts, ka šīs automašīnas bija pārcietušas plūdus un pamatīgi izpeldējušās gan tika noklusēts.

Lai šādas vai citādas detaļas nepaslīdētu garām nepamanītas, pirms noslēgt darījumu par izraudzīto automašīnu, vajadzētu iegūt servisa mehāniķa viedokli. Speciālista veikta auto diagnostika iekļauj gan vizuālu pārbaudi, gan datordiagnostiku. Pieredzējis mehāniķis spēs uz aci noteikt redzamus bojājumus stūres iekārtā, ritošajā vai bremžu sistēmā, konstatēt koroziju vai plūdu pēdas.

Datordiagnostikas laikā pie auto tiks pieslēgts dators. Ar speciālas programmas palīdzību būs iespējams izvērtēt auto tehnisko stāvokli, kļūdas parādīsies kodu veidā. Šāda pārbaude ļauj prognozēt, kā auto darbosies nākotnē, un pārliecināties, vai pārdevēja uzstādītā cena sakrīt ar faktisko vērtību. Ja mehāniķis pēc veiktā novērtējuma konstatēs būtiskus bojājumus vai trūkumus, pircējs būs pasargājis sevi no slikta pirkuma.
Turklāt auto diagnostika pieejama par ļoti demokrātiskām cenām – vidēji sākot no 15-20 EUR. Mehāniķis varēs arī papildus komentēt, cik sarežģīta un dārga būtu mašīnas remontēšana nākotnē un cik reāli būtu nomainīt kādas detaļas vajadzības gadījumā. Ir automašīnas, kuru salabošana var izmaksāt pat vairāk kā jaunas iegāde, vai arī detaļas tehniski nomainīt nav iespējams vispār. Arī šādus auto iegādāties nebūtu prāta darbs.

Kāpēc iegādāties auto no pārbaudīta pārdevēja?

Visbiežāk sludinājumu portāli aprobežojas tikai ar sludinājuma tekstu, bet iespējas pārliecināties pār pārdevēja identitāti vai godīgumu nav. Tāpat arī pārdevējam atliek akli uzticēties, ka sadarbība tiks nodibināta ar uzticamu pircēju. Šo problēmu risina auto sludinājumu portāls dalder.lv, kas jau kādu laiku darbojas Latvijā.

Vairs nekādu anonīmo tirgus dalībnieku! Katram reģistrētam lietotājam tiek izveidots savs profils pēc sociālo tīklu principa. Mājas lapas veidotāji to sauc par mini mājas lapu vai vizītkarti. Tajā redzams pārdevēja vārds un uzvārds vai uzņēmuma nosaukums. Iespējams ievietot profila un fona attēlu un pievienot arī linku uz tādām vietnēm kā Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter vai Pinterest.

Dizaina ziņā tā līdzinās profesionālām biznesa lapām. Šeit ir tādas sadaļas kā “Par mums”, “Kontakti”, “Sludinājumi”, “Jaunumi” un “Atsauksmes”. Sludinājumu portāla meklētājā ne vien var meklēt vēlamo preci vai pakalpojumu, bet arī atrast pārdevēju pēc vārda/uzvārda vai uzņēmumu pēc nosakuma. Izvēlētā pārdevēja mājaslapā vienkopus var aplūkot visus izvietotos sludinājumus.

Un pats galvenais, atsauksmju sadaļā iespējams pārliecināties par citu pircēju pieredzi sadarbībā ar konkrēto pārdevēju. Ja tas, piemēram, ir uzņēmums, kura pamatnodarbošanās virziens ir lietotu vai mazlietotu auto tirgošana, vērts uzzināt, cik apmierināti bijuši iepriekšējie klienti. Labas atsauksmes un pozitīvi pieredzes stāsti noteikti var sniegt papildus sirds mieru.

Arī privātpersonas profila atsauksmju sadaļā var noskaidrot gan kāds pārdevējs, gan pircējs ir konkrētais cilvēks, jo atsauksmes var publicēt abas puses. Tāpat arī daudz par cilvēku pasaka saites, kas ved uz sociālajiem tīkliem. Lai arī noteiktu pārdevēju un pircēju vidū ir tādi, kurus šāda atsauksmju sistēma biedē, tie noteikti nav tie paši godīgākie un atklātākie un visticamāk tādas platformas kā dalder.lv nemaz neizmanto.

Tas vien, ka cilvēks vai uzņēmums neslēpj savu identitāti un izmanto atsauksmju sistēmu, liecina, ka tiek domāts par pircēju un ilgtermiņa sadarbību. Kā zināms, apmierināts klients vienmēr atgriežas. Atsauksmes nevar atstāt anonīmi lietotāji. Nākotnē arī plānots ieviest transakciju atsauksmju sistēmu. Tas nozīmē, ka atsauksmi varēs publicēt tikai pēc darījuma apstiprināšanas.

Kāpēc pārbaudīt auto CSDD?

Iecerēto automašīnu iespējams pārbaudīt arī CSDD mājas lapā, ja zināms auto numurs. Pārdevējam, kuram nav nekā slēpjama, noteikti nebūs iebildumu šo numuru darīt zināmu. Sadaļā “Tehniskā apskate” publicēta informāija par auto izcelsmi, iespējams uzzināt par sodiem un liegumiem, nomaksātajiem nodokļiem, patieso nobraukumu, tehniskās apskates datiem, vai apskate izieta ar 1. reizi jeb bijuši kādi noteikti aizrādījumi.

Ja, piemēram, auto reālais nobraukums izrādās lielāks kā bija domāts, izdosies ietaupīt sev braucienu uz auto apskati. Taču pat gadījumā, ja CSDD pieejamā informācija raizes nesagādā, šos publiski pieejamos datus gan nevajadzētu uztvert par līdzvērtīgiem auto diagnostikai.

CSDD tehniskā apskate auto stāvokli nevērtē, bet gan pārbauda to pēc noteiktiem parametriem, lai secinātu, vai auto vispār var piedalīties ceļu satiksmē. Pat ja mašīna saņēmusi tehniskās apskates uzlīmi, tas nenozīmē, ka pie noteiktiem apstākļiem nevar izlīst mašīnas kaites. Turklāt CSDD apskates laikā auto netiek novērtēts ar datora palīdzību, bet tikai vizuāli.

Sevišķi piesardzīgam būtu jābūt ar automašīnām, kas Latvijas tirgū atdzītas no ārzemēm. Jāņem vērā, ka ceļu stāvoklis, piemēram, Vācijā, ir daudz labāks kā Latvijā. Tā pati Vācijas mašīna pa Latvijas bedrainajiem ceļiem tik laba var drīz arī vairs neizrādīties, jo pasliktinātie ceļa apstākļi var būt grūdiens, kas šķietami nelielo mašīnas mīnusu pārvērš vajadzībā veikt dārgu remontu.

Šeit rūp, lai auto pirkums būtu izdevies

Ja vēlies izmantot uzticamu portālu, kur lietotājiem pieejamas daudzpusīgākas funkcijas, lai auto pārdošanas vai iegādāšanās process būtu drošāks, pievienojies dalder.lv. Tas ir portāls, kur auto reklāma piedāvā ne vien dizaina ziņā patīkamu pieredzi, bet arī iespēju katram reģistrētam lietotājam auto sludinājumus publicēt bez maksas, iegūt savu mājaslapu un piekļuvi plašai auto tirgotāju atsauksmju bāzei.

Ja arī tu meklē platformu, kur pārdot automašīnas vai reklamēt savu auto pārdošanas biznesu, kopā ar Dalder ne vien izveidosi reklāmas sludinājumu, bet iegūsi profesionāla izskata mājaslapu, savu personīgo vai uzņēmuma vizītkarti. Savukārt tiem, kas auto vēlas iegādāties, šeit iespējams iegūt papildus informāciju par pārdevēju, kas citos sludinājumu portālos piedāvāts netiek.

Lapas augšējā labajā stūrī izvēlies lokāciju – tādā veidā uzreiz iegūsi vēlamā novada vai pilsētas sludinājumu dēli, kurā apskatīt lietotu vai mazlietotu auto piedāvājumu. Un ja nu esi nolēmis iegādāties svaigu un jaunu auto no salona, arī šādus piedāvājumus sludinājumu portālā Dalder varēsi atrast.

Pievienot komentāru